Przejdź do treści
baner
Przejdź do stopki

Podsumowanie polsko – ukraińskich warsztatów plastycznych w „Hyblówce”

Podsumowanie polsko – ukraińskich warsztatów plastycznych w „Hyblówce”

Treść

Uczestnikami warsztatów plastycznych byli mieszkańcy naszej gminy: dzieci, osoby dorosłe i seniorzy oraz uchodźcy wojenni, którzy u nas zamieszkali. Integrację zrealizowaliśmy przez działania kulturalne, których elementem była promocja postaw patriotycznych i ochrona tradycji narodowych. Zaktywizowaliśmy osoby zajmujące się amatorsko kulturą do realizacji działań promujących pokój i solidarność.

W ramach realizacji inicjatywy w miesiącu lipcu odbyły się polsko - ukraińskie warsztaty plastyczne. Wystawa prac plastycznych powstałych podczas warsztatów została zaprezentowana podczas Dożynek Gminnych w dniu 15 sierpnia 2022 r.

Realizatorem zadania była nieformalna grupa kobiet „Przedsiębiorcze i wrażliwe Ropianki” działająca we współpracy ze Stowarzyszeniem Pogranicza pod patronatem Wójta Gminy Ropa. Prezentujemy fotografie z podsumowania warsztatów plastycznych, która odbyła się w Hyblówce, podczas którego nastąpiło wręczenie uczestnikom dyplomów i upominków.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach projektów:

„Aktywizacja i wsparcie seniorów w gminach Krynica – Zdrój, Ropa i Uście Gorlickie” projekt dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie

„Przyjacielska współpraca Małopolan z Ukrainą” - Karpacka inicjatywa lokalna finansowana ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”

 

 

5168