Przejdź do treści
baner
Przejdź do stopki

EKO-WIGILIA W GMINIE SĘKOWA

Treść

Realizatorzy inicjatywy: Koło Gospodyń Wiejskich Owczary we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sękowej oraz innymi kołami gospodyń wiejskich z terenu gminy Sękowa. Inicjatywa została zrealizowana w dniu 18 grudnia 2022r., natomiast pełny okres realizacji inicjatywy począwszy od fazy przygotowawczej do jej zamknięcia to cały miesiące listopad i grudzień 2022r.  Inicjatywa ukierunkowana była na popularyzację wśród społeczności ekologicznych potraw świątecznych, integracji mieszkańców gminy Sękowa.

W ramach inicjatywy zakupiono produkty ekologiczne z których wykonano dania wigilijne. Spotkanie wigilijne odbyło się w świetlicy GOK Sękowa, uczestniczyli mieszkańcy gminy, w tym  władze lokalne. Realizacja inicjatywy była okazją do promowania regionalnych potraw.

Cele dodatkowe inicjatywy to:

-   ukazywanie tradycji lokalnych gminy Sękowa,

-   zachęcanie osób uczestniczących w dożynkach do degustacji potraw regionalnych oraz ekologicznego odżywiania.

Członkowie stowarzyszenia przygotowali potrawy regionalne z ekologicznych produktów pochodzących z miejscowych gospodarstw. Na Wigilii odbyło się wspólne kolędowanie,  poczęstunek, przekazane zostały informacje o realizowanym projekcie, w tym o inicjatywie eko-bazarku. Realizacja zadania przyczyniła się do wzrostu świadomości znaczenie  ma zdrowe odżywianie i spożywanie potraw z ekologicznych produktów.

W wyniku realizacji zadania nastąpiło zapoznanie uczestników imprezy z tradycją i zwyczajami gminy Sękowa oraz wzrosła świadomość profilaktyki zdrowotnej i odpowiedzialności za własne zdrowie.

5168