Przejdź do treści
baner
Przejdź do stopki

STOISKO NA FESTIWALU CHLEBA W SĘKOWEJ

Treść

Realizatorzy inicjatywy: Ochotnicza Straż Pożarna w Sękowej we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sękowej oraz Stowarzyszeniem Dobrej Woli w Sękowej. Inicjatywa została zrealizowana w dniu 15 sierpnia 2022 r., natomiast pełny okres realizacji inicjatywy począwszy od fazy przygotowawczej do jej zamknięcia to miesiąc sierpień 2022 r.  Inicjatywa ukierunkowana była na popularyzację wśród społeczności tradycyjnego ekologicznego chleba, stanowiła element Festiwalu Chleba w gminie Sękowa.

Głównym celem zadania była promocja wiejskiego chleba przez przygotowanie pokazu przygotowania i wypieku oraz promocja jego walorów szerszemu środowisku w formie stoiska. W ramach inicjatywy zostało przygotowane stoisko degustacyjne na dożynkach gminnych połączonych z Festiwalem Chleba.  Stoisko przygotowali członkowie OSP, natomiast obsługą zajęły się panie ze Stowarzyszenia Dobrej Woli w Sękowej. W degustacji  uczestniczyli mieszkańcy gminy oraz goście przyjezdni oraz władze lokalne. Realizacja inicjatywy była okazją do promowania chleba jako ekologicznego, regionalnego wyrobu.

Cele dodatkowe inicjatywy to:

-         zachowanie tradycji lokalnych gminy Sękowa,

-   zachęcanie osób uczestniczących w dożynkach do degustacji potraw regionalnych oraz ekologicznego odżywiania.

Członkowie stowarzyszenia przygotowali różne chleby naturalnymi sposobami z ekologicznych produktów pochodzących z miejscowych gospodarstw. Na Dożynki Gminne zorganizowane zostało stoisko z chlebem. Dofinansowanie inicjatywy było niezbędne z uwagi na brak innego źródła finansowania stoiska, degustacja chleba była bezpłatna. Realizacja zadania przyczyniła się do wzrostu świadomości znaczenie  ma zdrowe odżywianie i spożywanie potraw z ekologicznych produktów.

W wyniku realizacji zadania nastąpiło zapoznanie uczestników imprezy z tradycją i zwyczajami gminy Sękowa oraz wzrosła świadomość profilaktyki zdrowotnej i odpowiedzialności za własne zdrowie.

 

 

5168