polski Strona główna / Ścieżka przyrodnicza
     Witamy na stronie Stowarzyszenia Pogranicza! Życzymy miłego zwiedzania!
Menu
- O stowarzyszeniu
- Strategia Działania
- Kreujemy aktywność sportową
- Świetlica Środowiskowa SŁoNECZKO
- Ścieżka przyrodnicza
- Minisiatkówka
- Spotkania Muzyczne
- Nasi partnerzy
- LINKI
- Kontakt
- EtnoROPA
- Seniorzy 2019
- Odkrywajmy dawne pieśni i piosenki
- eu-Ropa - szkolenia komputerowe
- Sporty Zimowe
- Siłownia plenerowa
- Nauka Pływania - MS
- Wakacyjne zajęcia - MS
- Gorlickie Pieniny
Wyszukiwarka
Renowacja ścieżki przyrodniczej nad Jeziorem w Klimkówce
Renowacja ścieżki przyrodniczej nad Jeziorem w Klimkówce

***

Stowarzyszenie Pogranicza pozyskało środki w wysokości 10 tyś. zł na przeprowadzenie prac renowacyjnych na ścieżce przyrodniczej w Klimkówce. Otrzymana dotacja pochodzi z programu MAŁOPOLSKA GOŚCINNA, ze środków Województwa Małopolskiego.
Zakres działań prezentuje się następująco:

Działanie 1. Wykonanie prac renowacyjnych i zabezpieczających odcinek szlaku: 850 metrów odnowionej trasy turystycznej – szlaku przyrodniczego.

 W ramach działania zostanie odnowiony odcinek szlaku turystycznego o długości 850 metrów, nad jeziorem Klimkówka, w gminie Ropa. W miejscach uzgodnionych z przedstawicielami gminy Ropa, szlak zostanie zabezpieczony przez wykonanie poręczy, „zakosów”, wycięcie zakrzaczeń, ułożenie kamieni na ścieżce. Prace zostaną wykonane zgodnie  z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i nie mają charakteru inwestycji budowlanej.

 Działanie 2. Odnowienie 1 tablicy informacyjnej.

 Zostanie odnowiona i umieszczona na szlaku 1 tablica informacyjna, informująca o kierunku trasy oraz o drzewach i związanych z nimi zwierzętach i roślinach. Na tablicy umieszczona zostanie informacja o wsparciu Województwa Małopolskiego dla zadania.

 Działanie 3. Oficjalne „powtórne” otwarcie szlaku: 1 minikonferencja.

Istotnym działaniem jest przygotowanie oficjalnego otwarcia szlaku po jego renowacji. Planujemy zaproszenie przedstawicieli Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej, tutejszych władz samorządowych oraz działaczy turystycznych. W otwarciu  ścieżki wezmą udział także przedstawiciele mediów, którzy mogą być w przyszłości promotorami przedsięwzięcia. Planujemy m.in. przygotowanie mini konferencji, jako miejsce jej realizacji planujemy Wiejski Dom Kultury i Turystyki na Klimkówce.

 Działanie 4. Rozliczenie zadania w tym ewaluacja.

 Rozliczeniem zadania przygotuje osoba koordynująca projekt. Ewaluacja działań przeprowadzona będzie po zakończeniu realizacji projektu, mierzona będzie ilością turystów korzystających ze szlaku w sezonie turystycznym - na podstawie informacji Wiejskiego Domu Kultury i Turystyki, który znajduje się w Klimkówce, na początku trasy.

Okres realizacji zadania: 15.04.2016r. - 30.06.2016r.

Fotografie z przeprowadzonych prac zostaną już  wkrótce zamieszczone w Galerii.

 

 

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
w ramach konkursu ofert z turystyki pn. Małopolska Gościnna”.

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP